Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΥΝΟΣ-ΜΩΛΟΣ 71-61

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Νίκη παραμονής!

ΚΥΝΟΣ-ΜΩΛΟΣ 71-61

Ο Κύνος νίκησε τον Μώλο με 71-61, έφτασε τις 5 νίκες στο πρωτάθλημα και απέκτησε αβαντάζ στο παιχνίδι της παραμονής με την ομάδα του Καστάνα να πιάνει καλή απόδοση στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.
Οι γηπεδούχοι μετά την πρώτη περίοδο ήταν καλύτεροι, στηριζόμενοι κυρίως στο περιφερειακό σουτ και ευστοχώντας συνολικά σε 13 τρίποντα!
Στο ημίχρονο ο Κύνος προηγήθηκε με 37-33 και με κορυφαίους τους Καστάνα και Τσαρούχα έφτασε στη νίκη με 10 πόντους διαφορά.
Διαιτητές: Χριστοδούλου-Γερονικολός.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-17, 23-16, 15-10, 19-18.
ΚΥΝΟΣ (Καστάνας): Καστάνας 20 (5), Δούρος 2, Σοροπάνης 9 (2), Τσαρούχας 28 (4), Κατσομήτρος 4, Φαρφάλας 8 (2), Μαζιώτης Ι., Αγγελής, Μπαμπάνης.
ΜΩΛΟΣ (Σεβαστόπουλος-Γαλάνης): Βλασσόπουλος 24 (3), Χαϊτα 6, Γρίβας 12, Μπαμπάλης 2, Σακελλαρόπουλος 2, Αλεξίου 7, Νικολάου 8, Κωνσταντόπουλος, Διαμαντής, Καίσαρης, Σεβαστόπουλος, Παπανικολάου.