Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ-ΜΩΛΟΣ 52-54

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Στην εκπνοή!

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ-ΜΩΛΟΣ 52-54

Με καλάθι στην εκπνοή του Σακελλαρόπουλου ο Μώλος απέδρασε με το διπλό από το Μαρτίνο κερδίζοντας τον Οπούντιο με 54-52!
Οι γηπεδούχοι πάντως διαμαρτυρήθηκαν για την τελευταία φάση υποστηρίζοντας πως είχε λήξει ο χρόνος και μετά το ματς υπέβαλαν ένσταση.
Ο Οπούντιος προηγήθηκε με 28-21 στο ημίχρονο αλλά ο Μώλος με επιμέρους σκορ 6-23 στη γ’ περίοδο πήρε το πάνω χέρι στον αγώνα με 34-44.
Οι γηπεδούχοι όμως δεν τα παράτησαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 52-52.
Ο Μώλος έχασε την τελευταία επίθεση αλλά στη διεκδίκηση της μπάλας βγήκε έξω υπέρ των φιλοξενούμενων με 1,5 δευτερόλεπτο για το φινάλε. Στην επαναφορά ο Σακελλαρόπουλος πέτυχε το 52-54 στην επίμαχη φάση όπως προαναφέραμε, με τον Μώλο να παίρνει μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη.
Διαιτητές: Κοτσιμπός-Πατάγιας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-10, 19-11, 6-23, 18-10.
ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ (Τσακανίκας): Μαλέρδος, Τραγογιάννης 8, Ξυδιάς, Καλιάτσος, Κοτσαλάς 7, Βισβίκης 15 (5), Τσιώτας 2, Τσακανίκας 8, Σωτηρίου 4 (1), Δημάκης 8, Πήλιας.
ΜΩΛΟΣ (Σεβαστόπουλος-Γαλάνης): Κωστούλας, Καλοβελώνης 5 (1), Παπανικολάου 4, Βλασσόπουλος 23 (4), Γρίβας 4, Κωνσταντόπουλος, Χάϊτα, Σακελλαρόπουλος 14 (2), Διαμαντής 4, Αλεξίου, Μακρύγιαννης, Καίσαρης.