Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

Α” ΕΣΚΑΣΕ: ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΜΩΛΟΣ 100-54

%ce%bc%ce%b1%ce%bb%ce%b5%cf%83%ce%b9%ce%bd%ce%b1-%ce%b1%ce%bd%cf%84%cf%81%ce%b9%ce%ba%ce%bf-2016-17-%ce%ba%ce%b1%ce%bb%ce%b7Εύκολα, όπως αναμενόταν άλλωστε, η Μαλεσίνα νίκησε τον Μώλο με 100-54 στην επανέναρξη της Α” κατηγορίας πετυχαίνοντας μια ακόμα νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.
Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς μια διαφορά στο σκορ φτάνοντας στο τέλος και στην κατοστάρα απέναντι στο Μώλο που βοήθησε και αυτός με τη σειρά του για να γίνει ένα καλό και θεαματικό παιχνίδι.
Η Μαλεσίνα ξέφυγε από την πρώτη περίοδο (28-12) για να κλείσει το ημίχρονο στο +21 (46-25).
Στο β” ημίχρονο οι γηπεδούχοι με καλά ποσοστά ευστοχίας ανέβασαν κι άλλο τη διαφορά για να κυνηγήσουν στο τέλος την καταστάρα φτάνοντας στο τελικό 100-54.
Ο Συριστρατίδης με 44 πόντους ήταν και πάλι πολύ καλός, ο Κατσαγάνης πέτυχε 22 ενώ καλοί ήταν και οι μικροί.
Από τον Μώλο οι Βλασσόπουλος και Σιότροπος έδωσαν κάποιες λύσεις στην επίθεση.
Διαιτητές: Κάλφα-Μασλατζίδης Λ.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-12, 18-13, 30-14, 24-15.
ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Θάνος): Κατσαγάνης 22, Κανακάρης 12 (4), Γάτος 8 (2), Βίγγος 5, Παπαδημητρίου 7 (1), Συριστρατίδης 44 (5), Τούντας 2, Ψωρομίτας, Καραμίντζος Δημ., Περλεπές, Ταμπούρης.
ΜΩΛΟΣ (Σεβαστόπουλος): Καλοβελώνης 6 (1), Μπάμπαλης 2, Βλασσόπουλος 13 (2), Πάλιος 3, Χάϊτας 3 (1), Σακελλαρόπουλος 4, Διαμαντής 1, Νικολάου 2, Καίσαρης 6, Σιότροπος 14 (2).