Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

A' Φθιώτιδας: Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Με την 7η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα Σάββατο (24/10) το πρωτάθλημα της Α' Φθιώτιδας.
Σημειώθηκαν συνολικά 29 τέρματα. Έπεσε από την κορυφή η Ένωση 2010, ισοβαθμούν πλέον στην πρώτη θέση Στυλίδα και Μαλεσίνα.
Στη Μακρακώμη σε ένα ματς με ένταση η Ένωση 2010 ηττήθηκε από τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου με 2-1. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για την ομάδα της Δυτικής Φθιώτιδας. Ο Άρης έχει παράπονα από την φιλοξενία των γηπεδούχων.
Την ήττα της Ένωσης εκμεταλλεύτηκαν Στυλίδα και Μαλεσίνα που επέστρεψαν στις νίκες και ανέβηκαν στην κορυφή.
Ο ΑΟΣ με σκόρερ το Λάγιο επικράτησε στην Κάτω Τιθορέα το Ελατειακού με 2-1. Εύκολο απόγευμα είχε η Μαλεσίνα που επιβλήθηκε των Ραχών στο γήπεδο της Τραγάνας με 4-0.
Συνεχίζει την ανοδική του πορεία το Νέο Κρίκελλο που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, επικράτησε εκτός έδρας του Παγκρατιακού με 2-1. Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες.
Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο τα Καμένα Βούρλα νίκησαν τον Κηφισσό με 2-0.
Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό Λαμίας που επικράτησε της Δάφνης Λιβανατών με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με 9 παίκτες.Το σκορ της ημέρας σημειώθηκε στο Καλαπόδι όπου η τοπική ομάδα νίκησε τον ουραγό Παμμωλιακό με 6-0.
Στο Μεγαπλάτανο ο Ευρυτανικός προηγήθηκε με 0-2 μόλις στο 6ο λεπτό, όμως η Αταλάντη με δυο γκολ του Κωνσταντίνου κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας.
Στο ντέρμπι των νεοφώτιστων Προμηθέας Στυλίδας και Αστέρας Σταυρού αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:
Μαλεσίνα - Ράχες : 4-0 (27’ Ρούσσης, 40’ Χανής, 70’, 76’ Δ. Γκανάς)
Ελατειακός - Στυλίδα : 1-2 (30’ Τσιάμης-12’, 25’ Λάγιος)
Παγκρατιακός - Νέο Κρίκελλο : 1-2 (11’ πεν. Ορ. Τσιγκόλης-74’ Ρουμπής, 89' Σιώτης)
Ολυμπιακός Λαμίας - Δάφνη Λιβανατών : 2-0 (66’ Χαλαστάνης, 79’ Μαλισσόβας)
Ένωση 2010 - Άρης Αγ. Κων/νου : 1-2 (6’ Κυριτσόπουλος-63’ Λαδάς, 95’ Πετρόφ)
Αταλάντη - Ευρυτανικός : 2-2 (46’, 65’ Κωνσταντίνου-4’ Ντεμίρης, 6’ Αλεξίου)
Καλαπόδι - Παμμωλιακός : 6-0 (12’ Βούλγαρης, 23’ Καλλιώρας, 29’ αυτογκόλ Καραΐνδρος, 66’ Λιάσκος, 70’ Βέλλιος, 76’ Σταύρου)
Προμηθέας Στυλίδας - Αστέρας Σταυρού : 1-1 (7’ Ντάτης-49’ Τόλιας)
Καμένα Βούρλα - Κηφισσός Κ.Τιθορέας : 2-0  (28’ Ηλ. Μπαγινέτας, 61’ Κοσμάς)