Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ: Νίκησε μπροστά σε περίπου 3000 φιλάθλους – Μόνος πρώτος στη βαθμολογία!!!

t
αρχείο λήψης
Πρώτος στη βαθμολογία της Football League βρίσκεται πλέον ο ΠΑΣ Λαμία. Για την 20ή αγωνιστική το συγκρότημα του Μπάμπη Τεννέ επικράτησε εύκολα της Καλλονής με 4-0 μπροστά σε περίπου 3000 φιλάθλους που έδωσαν βροντερό παρών στο ΔΑΚ.
Πρωταγωνιστής για τους κυανόλευκους ο Ματσούκας που πέτυχε δυο γκολ, ενώ κράτησε την επαφή του με τα δίχτυα και ο Ντουρμισάι που άνοιξε το σκορ. Ντεμπούτο με γκολ έκανε ο Νεμάνια Τσόβιτς που στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν από νωρίς στο ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μέγκαχεντ. Ο Αιγύπτιος μέσος αντίκρυσε δυο κίτρινες κάρτες μέσα σε δυο λεπτά (8’ και 10’). Έτσι η ομάδα της Λέσβου δεν μπόρεσε να απειλήσει.