Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

Α” ΕΣΚΑΣΕ: ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΜΩΛΟΣ 94-52

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΜΩΛΟΣ 94-52

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Τελεθριακό, που μετά το διπλό στη Θήβα στις 17 Δεκέμβρη, γύρισε ξανά στο δρόμο των επιτυχιών κερδίζοντας σήμερα το μεσημέρι τον Μώλο με 94-52.
Οι παίκτες του Δαδίτσιου έπαιξαν καλό μπάσκετ, πήραν μετά την πρώτη περίοδο μεγάλο προβάδισμα στο σκορ φτάνοντας εύκολα στο τελικό 94-52 παρά τις απουσίες των Θοδ. & Τ. Ρουμελιώτη αλλά και του τραυματία Παπαθανασίου.

Ο Μώλος με τη σειρά του βοήθησε για να γίνει ένα καλό ματς και στο πρώτο ημίχρονο ήτα σχετικά κοντά στο σκορ αφήνοντας καλές εντυπώσεις.
Κορυφαίος των νικητών ο Ιωακείμ με 33 (7) πόντους, σε μια ακόμα πολύ καλή μέρα για τον γκαρντ της ομάδας της Β.Εύβοιας.
Διαιτητές: Μαμασούκα-Βαρσαμάς.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-13, 41-29, 67-39, 94-52.
ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Δαδίτσιος): Μέτα 5, Χατζής 2, Μητρόπουλος 10 (2), Ιωακείμ 33 (7), Αφερείμ 2, Τσιτούμης 6, Κουμπές 10, Δήμου 5 (1), Φακίτσας 6, Τριανταφύλλου 15 (1).
ΜΩΛΟΣ (Σεβαστόπουλος): Κιτσικόπουλος 4 (1), Καλοβελώνης 7 (1), Βλασσόπουλος 11 (3), Διαμαντής 7, Κωνσταντακόπουλος, Χάϊτας 2, Σακελλαρόπουλος 6, Καίσαρης 4, Σιότροπος 11 (3).